ПОПЕРЕДНИКИ І МІСЦЕ У СІВОЗМІНІ
Горох у сівозміні висівають після небобових культур. Для отримання найбільшого врожаю його слід розміщати по сприятливих для росту та розвитку попередниках, кращими з яких є чисті від бур’янів, заправлені органічними та мінеральними добривами просапні культури. Після ретельної переробки пожнивних решток кукурудзи, що ускладнюють посів і догляд за посівами гороху, його слід вирощувати другою культурою після кукурудзи.
Небажаний попередник для гороху і соняшник, падалиця якого значно зменшує врожай і ускладнює його збирання. На одному полі вирощувати горох слід не раніше, як через 5…6 років. Розміщати його слід на відстані більш як 500…1000 м від посіву багаторічних бобових трав та торішніх гороховищ.
У свою чергу горох, завдяки симбіотичній фіксації азоту із повітря і позитивному фітосанітарному впливу, є важливим попередником у сівозмінах. Він значною мірою здатний забезпечувати свої потреби в азоті за рахунок біологічної азотфіксації і залишає з пожнивними та кореневими рештками чималу кількість легкодоступного азоту в ґрунті для наступних культур. Він також здатен засвоювати важкорозчинні мінеральні сполуки, що недоступні для інших культур.
Практично в усіх районах країни горох є важливою парозаймаючою культурою, що дає можливість отримання додаткової білкової продукції. При цьому горох забезпечує не тільки одержання високих врожаїв озимих культур, а також покращує якість їхнього зерна.