Неділя, 12.01.2025
УКРСОЯ-21 ... go to future ...

Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш інтернет-сервіс
Всього відповідей: 19
Пошук

БОРОТЬБА З ШКІДНИКАМИ ТА ХВОРОБАМИ

    У нуту немає специфічних шкідників. Однак у деякі роки, особливо при посіві після овочевих культур або на полях поряд з ними, спостерігаються сильні пошкодження різними видами совок. Під час льоту та відкладання яєць, що співпадає з фазами розвитку "цвітіння – початок бобоутворення", ефективні одно- або дворазові обробки посівів інсектицидами. Добре себе зарекомендували препарати Коннект 112,5 SC, к.с. (0,4-0,5 л/га), Актелік 500 ЕС, к.е. (1,0 л/га), Арріво, 25% к.е. (0,3-0,4 л/га), Волатон 500, 50% к.е. (0,8-1,0 л/га), Децис, 25% к.е. (0,3 л/га), Сумітіон, 50% к.е. (0,6-1,2 л/га), Ф’юрі, 10% в.е. (0,07-0,10 л/га), Шерпа, 25% к.е. (0,2-0,3 л/га) та інші.
   На нуті зустрічаються більше сорока хвороб. Однак в умовах півдня України розповсюджені лише дві хвороби: аскохітоз і, особливо, фузаріоз. Останній викликає в’янення сходів, дорослих рослин і загнивання насіння. Найбільше розповсюдження фузаріозне в’янення отримує за вологої і прохолодної весни. Хвороба носить, як правило, вогневидний характер. При ураженні рослин спостерігається пожовтіння листя і в’янення. У них при надломі коріння видні чорні крапки або смуги закупорених міцелієм гриба судин. Інфекція зберігається у ґрунті на рослинних залишках і передається через насіння. Сорти, які ми рекомендуємо для вирощування, виділяються достатньою польовою стійкістю до цього захворювання. Однак при надмірній вологості та значних виробничих посівах (100 і більше гектарів) хвороба може призвести до великих втрат урожаю, а в деяких випадках до повного знищення посівів. Тому при настанні сприятливих для розвитку хвороби умов і перших симптомах рекомендується проведення обробки посівів препаратом виробництва фірми Байєр Коронет (0,5-0,6 л/га з додаванням прилипала Меро (0,4 л/га) або, у випадку відсутності цього препарату, іншими з діючою речовиною тебуконазол.
   Серед заходів боротьби з шкідниками і хворобами нуту важливу роль має додержання сівозміни. Не слід розміщати посіви на одному і тому ж місці раніше, ніж через чотири роки, а також після інших бобових культур, в тому числі і багаторічних, і після овочевих культур. Зяблева оранка, оптимальні строки сівби, використання здорового насіння і стійких сортів сприяє зниженню інфекції. Своєчасне знищення бур'янів на полях і на узбіччяхдоріг є складовою частиною системи боротьби з хворобами і шкідниками.
   При роботі з пестицидами слід дотримувати усіх заходів техніки безпеки. Змішуючі пристосування обприскувачів повинні працювати при заправці постійно. Приступати до приготування кожної нової порції розчину можна тільки після повного використання попередньої.
ukrsoja.at.ua - СГП "УКРСОЯ-21"  -  вирощування елітного насіння сої, гороху та нуту.    Copyright GrigoriyK. © 2025