АРКАДІЯ ОДЕСЬКА
Сорт отриманий шляхом впливу мутагену диметилсульфату в газовій фазі на насіння сорту ВНІІМК 9186. Є одним з найбільш високобілкових районованих у нашій країні сортів. Характеризується оптимальною для Півдня України тривалістю вегетаційного періоду, який в Одеській області, наприклад, становить 105-115 днів.
У бувшому КСП «Україна» Кілійського району врожай насіння Аркадії одеської досягав 22,7, в КСП «Прикордонник» цього ж району – і 30 ц/га. У 2011 році за умов зрошення в ТОВ «СіНа» Каховського району Херсонської області урожай сорту склав 42,0 ц/га.
Аналіз структури врожаю протягом ряду років показав, що даний сорт перевершує інші за надземною масою, кількістю вузлів, бобів і насінин на рослині, масою насіння з рослини і масою 1000 насінин. Він також має більш високий збиральний індекс і підвищену висоту прикріплення нижніх бобів.
Значну перевагу показав сорт і в Миколаївській, Херсонській і Запорізькій областях. Дані сортодільниць і виробнича практика свідчать про те, що Аркадія одеська за нормальних умов вирощування здатна давати врожай 25-26 ц / га в суходільних умовах і 35-36 ц / га – при зрошенні. Основні апробаційні та ботанічні особливості сорту наступні: підвид слов'янський, апробаційна група україніка. Опушення стебла і стулок бобів буре, густе.
Підсім’ядольне коліно зелене, з чіткою антоціановою пігментацією. Листя трійчасте, середнього розміру, темно-зелене, з загостреним кінчиком. Суцвіття багатоквіткові, квітки фіолетові, по 10-12 в кисті. Боби бурі, злегка зігнуті, 2-3-насіннєві. Насіння овальне, жовте, без пігментації, рубчик великий, темно-коричневий, з білим вічком. Маса 1000 насінин 160-190 г.
Скоростиглий, тривалість вегетаційного періоду 105-115 днів. Придатний для механізованого збирання, висота
прикріплення нижніх бобів 10-12 см. Стійкість до ураження фузаріозом, пероноспорозом та
іншими грибними захворюваннями вище середньої.
Призначений для вирощування за індустріальною технологією. Сівбу
слід проводити з шириною міжрядь 45 см, нормою висіву 600-700 тис. схожих насінин на гектар. Перед сівбою насіння обов'язково обробити (інокуляція) препаратом бульбочкових бактерій.