МІСЦЕ В СІВОЗМІНІ
Головна умова при доборі поля під сою-ступінь його засміченості осотом та іншими
багаторічними бур'янами. Найкращими попередниками є озима пшениця, ярий ячмінь або кукурудза на силос. Ці культури рано звільняють поля, у зв'язку з чим є можливість очистити їх від бур'янів і накопичити вологу в літньо-осінній період. Непогані результати отримують при сівбі її після картоплі і деяких овочевих культур.
Соя є відмінним попередником для багатьох сільськогосподарських культур. Зокрема, добрі врожаї після неї дають озима пшениця або озимий ячмінь. У деяких господарствах протягом декількох років хороший економічний результат дає ланка сівозміни: соя – озима пшениця. Вирощувана після сої кукурудза дає урожай на 3-4 ц/га вищий, ніж після інших просапних культур. Хороший урожай після сої отримують і ярого ячменю. Як попередник під озиму пшеницю соя не поступається люцерні й кукурудзі на силос. Багатьма дослідженнями показано, що після сої у верхньому шарі ґрунту суттєво зростає вміст гумусу. За даними ряду дослідів, соя залишає після себе в ґрунті елементів живлення на кожному гектарі стільки, скільки їх міститься в 15-20 тоннах гною.
Вирішальною умовою отримання дружніх сходів озимої пшениці після сої є достатній вміст вологи в ґрунті. Вологозабезпеченість істотно залежить від строків збирання сої. Відомо, що за 20-30 днів до повного дозрівання споживання води рослинами сої майже повністю припиняється, опавше листя густо покриває міжряддя, що сприяє накопиченню вологи в ґрунті. Тому в кожній зоні необхідно добрати такі сорти, які б своєчасно дозрівали і дозволяли висівати озиму пшеницю в оптимальні терміни.