МІСЦЕ У СІВОЗМІНІ
Нут не вибагливий до попередника, але найбільшу урожайність отримують після зернових культур. Головна умова при розміщені нуту на полі – слабка засміченість і відсутність багаторічних кореневищних і дводольних бур’янів.
У свою чергу нут є відмінним попередником для більшості сільськогосподарських культур. Урожайність озимої пшениці після нуту така ж, як після чорного пару, а у деяких випадках навіть перевищує її. Головний критерій, який зумовлює урожайність наступної після нуту культури, це рівень розвитку бульбочок. Коли достатня кількість бактерій у ґрунті й відмінні умови для їхнього розвитку (оптимальна вологість, аерація), урожайність наступної культури більша. Нут рано звільняє поле й тому створює сприятливі умови для підготовки ґрунту і накопичення вологи у нього. Таким чином, нут найкраще розміщувати у ланцюгу сівозміни "озима пшениця (ячмінь) – нут – озима пшениця", який відзначається високим економічним ефектом.
За наявності збудників аскохітозу і фузаріозу культуру слід висівати на одному й тому ж полі не частіше, ніж раз на чотири роки.