Четвер, 02.05.2024
УКРСОЯ-21 ... go to future ...

Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш інтернет-сервіс
Всього відповідей: 18
Пошук

СІВБА

    Сіють нут після ранніх зернових культур, коли ґрунт на глибині загортання насіння прогріється до 5-6оС.  Використовують звичайні зернові сівалки СЗ-3,6 (верхній висів), овочеві – СКОН-4,2 та інші. Насіння нуту для набухання і проростання потребує 140-160% вологи від їх маси, тому глибина загортання залежить від вологості ґрунту. При достатньому зволоженні вона складає 6-8 см, при середньому – 9-10, а при посіві у сухий ґрунт насіння все ж необхідно положити у вологий шар (допустимо до 15 см).
   Нут можна сіяти як звичайним рядковим способом (15 см), який рекомендується на чистих полях, так і стрічковим (45 + 15 см) або широкорядним способами (45, 60 або 70 см). Від обраного способу посіву залежить і норма висіву насіння. Так, при рядковому способі в умовах південного Степу України рекомендується 500-550 тис./га схожих насінин (8-9 насінин/пог.м.), при стрічковому – 400-450 тис./га (13-14 насінин/пог.м.), а при широкорядному – 300-350 тис./га (16-18 насінин/пог.м.).
   Важливою умовою отримання дружніх сходів є рівномірне загортання насіння на однакову глибину та у вологий шар ґрунту. Ефективним заходом для отримання рівномірних і дружніх сходів, особливо за посушливих умов, є коткування (найкращий результат при використанні кільчасто-шпорових котків).

 ДОГЛЯД ЗА ПОСІВАМИ

   На полях, які не були оброблені ґрунтовими гербіцидами для знищення проростків бур'янів, слід застосовувати одне досходове і два післясходових боронувань. При внесенні ґрунтових гербіцидів проведення цих заходів не рекомендується, щоб не порушити захисний екран, створений у верхньому шарі ґрунту. Досходове боронування виконують середніми боронами або райборінками поперек або за діагоналлю посівів за 3-4 доби до появи сходів. Перше післясходове боронування проводять середніми боронами на 7-8 добу після появи сходів у фазу 3-5 листочків, коли бур’яни знаходяться у стадії "шильця", а друге – через тиждень після першого. Боронують упоперек або за діагоналлю посіву, встановлюючи зуби борони скісною стороною уперед. Швидкість руху агрегату 5-6 км/год. Для зменшення травмування рослин післясходові боронування проводять у післяобідній час, коли тургор у рослин послаблений і вони менш ламкі. Своєчасне та якісне проведення боронування знищує до 90% проростків однорічних бур’янів. Цей агротехнічний прийом руйнує також ґрунтову кірку після дощів.
   На рядкових посівах механічні методи боротьби з бур’янами закінчуються боронуванням. На широкорядних і стрічкових посівах рекомендуються 2-3 міжрядні обробітки. Перший проводять на глибину 5-6 см з захисною смугою 8-10 см, другий – через 8-10 діб на глибину 6-8 см і при необхідності третій – перед змиканням рядків. Міжрядний обробіток, крім знищення бур'янів і ґрунтової кірки після дощів, сприяють розпушенню ґрунту, покращують обмін повітря у ньому, що позитивно позначається на процесі розвитку бульбочок.

ЗРОШЕННЯ

   Нут є однією з найбільш посухостійких сільськогосподарських культур, однак при достатньому зволоженні різко збільшується його врожайність. Якщо посіви розміщені на зрошуваних ділянках, то у фазах "цвітіння" і "цвітіння – початок бобоутворення" можна полити нормою 250-300 м3/га. Це дозволяє збільшити урожай нуту у посушливий рік майже удвоює. Однак у вологі роки або при більшій нормі зрошення існує ризик розвитку грибних захворювань.

ukrsoja.at.ua - СГП "УКРСОЯ-21"  -  вирощування елітного насіння сої, гороху та нуту.    Copyright GrigoriyK. © 2024